Drazí věřící Žďárské církevní obce…

Paschální pozdrav duchovního správce
věřícím Pravoslavné církevní obce
ve Žďáru nad Sázavou

 

 „Dnes se raduje všechno stvoření a veselí se,
protože Kristus vstal z mrtvých!“

Drazí věřící Žďárské církevní obce,

Jak dobře víte z vlastní duchovní zkušenosti, velikonoční bohoslužby Pravoslavné církve jsou naplněny překrásnými zpěvy a prodchnuty radostí a veselostí, jež mají za cíl jediné: důstojně oslavit slavné Kristovo Vzkříšení.

Obzvláště radostný je právě onen věčně živý pozdrav, jímž se od samého počátku zdravili věřící v našeho Spasitele a jímž se i nadále zdraví milióny pravoslavných křesťanů po celém světě.Tímto všeobjímajícím a zduchovnělým vyjádřením naší svaté víry, kterým tento slavný pozdrav vskutku je, Vás nyní zdravím i já, drazí bratři a sestry v Kristu:

Kristus vstal z mrtvých! Christos voskrése!

S Boží pomocí slavíme společně již třetím rokem svátek svaté Paschy – svátek všech svátků!

Vloni k Vám všem, do Vašeho překrásného chrámu Svaté Trojice ve Žďáru, kde konáme společné bohoslužby, zavítala sama Přesvatá Bohorodice v podobě své divotvorné ikony „Obměkčení zlých srdcí“. Mám pevnou naději v to, že i letos nás z Boží milosti tato ikona v paschálním období znovu navštíví, abychom se mohli před ní pomodlit a poprosit ji mimo jiné také za stavbu vlastního pravoslavného chrámu v místě, kde se svými rodinami žijete.

Nedávno jsem byl velmi potěšen a doslova dojat nadšením věřících z mé bývalé farnosti na Slovensku, kde také začali stavět svůj vlastní pravoslavný chrám. Vůbec nevadí, že jich zde žije jen asi sedm rodin. Vždyť nás je ve Žďárské obci mnohem více.

A proto věřím, že také my, na přímluvy našich svatých, zejména pak Přesvaté Bohorodice, dokážeme společně uskutečnit něco tak velkého a významného, jako je stavba nového chrámu.

Nejen Vy sami, ale i další generace, které Vás budou následovat ve Vaší víře, jistě ocení význam a duchovní užitek vlastního pravoslavného chrámu, který je základem každého místního společenství pravoslavných věřících.

Přeji Vám všem od Vzkříšeného Spasitele radostnou Paschu a mnoho zdraví
a radosti do Vašich životů!

Kéž svátek Pánova Vzkříšení ještě dlouho přebývá ve Vašich srdcích.

Váš duchovní otec

                                                                            prot. Jozef Fejsak

                                                                         Pascha Kristova 2019

Paschální pozdrav:

Paschální slovo duchovního správce_Žďár n. Sázavou 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..