Kontakt

Kontakty a odkazy:

Farní úřad:

Úvoz 62, Brno, 602 00
Tel./fax:   542 214 030
E-mail: pravoslavbrno@volny.cz
Duchovní správce: prot. Mgr. Jozef Fejsak

Spojení MHD:

tramvaj č. 4 směr Masarykova čtvrť, zastávka Úvoz nebo Obilní trh
trolejbusy č. 38, 39, 25, 26

komentářů 37

  1. Dobrý den,

   Pravoslavná církev nekřtí za peníze. Máte-li zájem o křest, ozvěte se představenému chrámu na adresu a kontakt Farního úřadu.

   Farní úřad:
   Úvoz 62, Brno, 602 00
   Tel./fax: 542 214 030
   E-mail: pravoslavbrno@volny.cz
   Duchovní správce: prot. Mgr. Jozef Fejsak

   S pozdravem
   M.D.

 1. Dobrý den,
  obracím se na vás s jistým dotazem, kontaktoval jsem vás už na email, ale nedostal jsem odpověď. Nějakou dobu už věřím v Boha, považuji se za křesťana, a myslím si, že jediná pravá církev Kristova je ta pravoslavná. Chtěl bych se nechat pokřtít a začít chodit na bohoslužby, ale nevím jak mám začít, jak mám postupovat. Předem děkuji za odpověď.

  1. Děkujeme, Tomáši, za Váš komentář i dotaz. Ozveme se Vám, a současně se omlouváme, že jsme Váš e-mail přehlédli. Vaše touha je jistě seriózní i bohulibá. Bůh chce, aby „všichni k porozumění pravdy dospěli“. Amen.

 2. Dobrý den, Vážené sv. otcové. 7 let v církvi pokračuje pomluva a nenávist mezi duchovenstvem. Nám, laikům je velmi smutno číst v novinách Vaše pomluvy a lži. Nikdo není dokonalý. Přestanme už prosíme, vynášet chyby bratrů na posměch lidem. Dolhaja i blahaja léta Vám všem!

  1. „Buďte silní a zmužile se mějte, nebojte se, ani se lekejte tváři jejich, nebo Hospodin Bůh tvůj, on jde s tebou, neopustíť a nezanechá tebe.“ (Dt 31,6)

 3. Dobry den,
  uvazuji, ze bych se prisel podivat nekdy tento tyden na bohosluzbu, i kdyz nejsem pravoslavny, rad bych vedel, cim se jednotlive bohosluzby od sebe lisi (nevim jakym slovem to lepe popsat), v seznamu jsou vzdy 3 druhy:
  – Jitrni
  – Sv. Liturgie
  – Vecerni

  Jaky je mezinimi rozdil?

 4. Prosím vás nehrajte na strunu Ukrajinských not rozkolu a neživte to ideologijí …Nechápu co to tam děláte za divadlo ..Posloucháte vubec nějakého Biskupa,,? Co třeba vladiku Simeona a jeho rozhodnutí …..Co to jako znamená že věřicí z ciziny křičí na naše Biskupy mi tě tady nechcem….. Tohle zasíváte do jejich srdcí ?…Co prostí lidé co asi mají za guláš v hlavě z vašeho neustálého reptaní …Předvádíte tam doslova regulérni Herezi stavíte si vlastní prestoli posloucháte duchovní který byli ne jenom odvoláni ale dokonce zbaven kněžstvý…….Hanobíte Vladiku IZAÁŠE …….ale naše cirkev je v jednotě ,,děte si dělat bordel jinam

  1. Odpovídám, i když jste zůstal v anonymitě.
   Nechápeme, o čem hovoříte. Neživte sám sebe marným přesvědčením, že rozumíte, oč se tu jedná.
   Přijďte za námi a promluvte si. Vyjděte z bezbřehé anonymity, a staňte se reálným partnerem v dialogu.
   Vy stejně nevěříte, ať Vám řekneme cokoli. Pokud jste četl naše prohlášení a naše zprávy, musí Vám to být jasné. Pokud ne, není o čem jednat.
   Na strunu vášní a schizmatu hrají jiní, ne my. K církevnímu schizmatu vedou ti, kteří nemají dostatečnou jednotu ani mezi sebou navzájem, a působí jen rozepře. Jakou podporu, myslíte, mají ti, kteří tvrdí opak, než který říkáme my? Lidé, kteří se zajímají, guláš nemají… A pokud mají, mohou se zeptat, zajít, promluvit. Rádi jim ukážeme, že boj, který vedeme, je pravdivý a bez přetvářky, a že stojí na pevných základech. O jaké herezi hovoříte? Svatou liturgii je možné sloužit i mimo chrám, musí k tomu být ale všechny náležité předpoklady. A ty jsme zachovali. Máme poslouchat každého křiklouna, který se rozhodne s někým zatočit a skoncovat jen proto, že nesnese jeho názor? Biskup není všemocný! Pokud dělá věci, které jsou ostudné a necírkevní, pak nemůže čekat, že ho budou lidé poslouchat. Biskup Izaiáš je biskupem pomocným, nemá náležité pravomoci. To, kdo koho hanobí, je otázka. Pokud s námi nesouhlasíte, je to Vaše právo. Svým komentářem hanobíte Vy a dáváte najevo svou neznalost o celé věci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..